Hej,

OSMF

Pojawiły się publiczne playery udostępnione i hostowane przez Adobe. Bazują one na frameworku OSMF, o którym pisałem swego czasu tutorial.

OSMF rozwija się bardzo prężnie. Zaraz pojawi się wersja 1.5 ze sporą porcją nowości. Ale to raczej temat na osobnego posta na który mam nadzieję znaleźć trochę czasu.

Wracam do tematu. Flash Media Playback jest playerem, który jest hostowany przez Adobe i działa na podobnej zasadzie jak player YouTube czy Vimeo – czyli możliwość embedowania go na własnej stronie. Jeśli chodzi o możliwości to daje on nam dużo więcej swobody. Do tego jest konfigurator dzięki któremu w chwilę możemy wygenerować sobie kod do wklejenia na stronkę. Player będzie działał w taki sposób jaki ustawiliśmy w konfiguratorze.

Krótka lista funkcjonalności i zalet:

  • Łatwa konfiguracja – generowanie kodu embed za pomocą dostępnego konfiguratora
  • Własny wygląd – można oskinować wszystkie elementy graficzne playera za pomocą „skinning file”
  • Wszystkie podstawowe funkcjonalności video playera zarówno contentu statycznego jak i streamowanego (play/pause/stop, rewind, fast forward, DVR, multibitrate switching, video navigation)
  • Integracja najnowszych możliwości Adobe Flash Platform tj. HTTP Dynamic Streaming oraz DVR.
  • Najwyższa jakość dla wybranej przepustowości, obsługa i wychodzenie z błędów, ogólne user experience wykorzystujące najnowsze właściwości Flash Playera 10.1, Flash Media Server 4 oraz HTTP Dynamic Streaming.
  • Pluginy dostępne dla OSMF (reklamy, analiza, content delivery networks)

Wygląda dość imponująco, generalnie wszystko to co najlepsze w OSMF, dostarczone w taki sposób że nie trzeba się martwić o nic. Myślę że jak będę robić jakieś video tutoriale to wykorzystam tego własnie playera.

Teraz krótko o Strobe Media Playback. Generalnie to jest identyczny player tylko że udostępniony jako open source gdzie każdy developer może sobie zmieniać go i hostować na własnym serwerze. Wszystkie rzeczy powyżej odnoszą się również do tego playera.

To raczej wszystko w tym temacie. Jednym słowem – POLECAM :)

Pozdrawiam
Michał Wróblewski

Reklamy