CS5.5

No i przyszedł czas. Adobe zapowiedziało nowy pakiet Creative Suite w wersji 5.5. Jak to nazywają „mid-cycle release”, ma za zadanie dać możliwość uaktualnienia swoich narzędzi dodając wsparcie dla nowinek technologicznych. A tymi nowinkami są głównie urządzenia mobilne tj. tablety i smartphone’y. Zatem co nowego?

To co nas interesuje czyli update’y dla web-developerów. Cała masa update’ów do HTML5 i Adobe Flasha dając możliwość publikowania mobilnych aplikacji na Androida, BlackBerry Tablet OS, iOS oraz innych. No i do tego Adobe Flash Builder 4.5 oraz Flex 4.5 ze wsparciem i większą integracją dla platform mobilnych.

Kolejna nowość to nowy system płatności do wyboru, aby zakupić pakiet Adobe, czyli subskrypcja. Płacąc jedną stałą kwotę co miesiąc możemy cieszyć się  zawsze najnowszą wersją wybranego pakietu. Przykładowe ceny wyglądają następująco:

  • Adobe Photoshop – $29 na miesiąc
  • Adobe Design Premium CS5.5 – $89 na miesiąc
  • Adobe CS5.5 Master Collection – $129 na miesiąc

Czy tanio czy drogo to już kwestia indywidualna. Zobaczymy też jak ceny będą wyglądały w naszej strefie. Czy będzie to przejście z $ do € w stosunku 1:1 to trochę średnio, ale zobaczymy :)

Last but not least Adobe CS5.5 będzie dostępny na początku maja. Ale można zrobić już pre-order.

Tak czy inaczej integracja developementu aplikacji mobilnych jest jak dla mnie bardzo ważnym argumentem, więc jednym zdaniem – POLECAM!

Reklamy